Uszczelka gumowa oferta
Uszczelka gumowa – uszczelka z gumy litej, EPDM, możliwość wyboru z katalogu lub wykonanie na indywidualne zapotrzebowanie Klienta. Produkcja odbywa się na podstawie dostarczonych próbek lub rysunków określających parametry materiału, kształtu i wielkości.
Uszczelka gumowa - z czego jest wykonana?
Tego typu uszczelki wykonane mogą być z jednego rodzaju materiału lub wielu materiałów a wówczas określane są jako uszczelki wieloskładnikowe. W większości przypadków głównym zadaniem uszczelki jest uszczelnienie dwóch elementów w miejscu styku. Wywierana tam siła odkształca nieznacznie uszczelkę powodując jej ścisłe przyleganie do tych powierzchni
Uszczelka gumowa - cechy charakterystyczne
Należy zwrócić uwagę na różnorodne kształty regularne i symetryczne lub niesymetryczne i nieregularne dostosowane do potrzeb konstrukcyjnych wyrobów i urządzeń w których występują. Uszczelka gumowa stosowana być może między innymi w:
- samochodach osobowych i dostawczych
- maszynach rolniczych
- oknach, drzwiach, roletach
- szafach sterowniczych
- łodziach i sprzętach pływających
- przemyśle – w procesach produkcji pojazdów, maszyn, urządzeń, obudów z metalu i tworzywa sztucznego
- warunkach domowych podczas doszczelniania elementów wyposażenia i zabezpieczania ostrych krawędzi
Uszczelka gumowa jest niezwykle łatwa w montażu, chroni przed wilgocią, wnikaniem kurzu i hałasem z zewnątrz, wykazuje wysoką odporność na warunki atmosferyczne.
Uszczelka gumowa - praktyczne wykorzystywanie
Trudno sobie wyobrazić lepszy gatunek uszczelnienia, jeśli weźmiemy pod uwagę konieczność zabezpieczania okien i drzwi przed zimnem. Uszczelki gumowe sprawdzą się zarówno przy ochronie okien tradycyjnych, drewnianych, jak i tych bardziej nowoczesnych, wykonanych z pcv. Służyć mogą także jako ochrona do wszelkiego rodzaju rur i przewodów. Silne właściwości plastyczne sprawiają, że nie trzeba angażować wyszukanych narzędzi do przeprowadzenia obróbki materiałowej. Dostosować uszczelki do określonej długości chronionego elementu można za pomocą ostrych narzędzi do cięcia ręcznego lub narzędzi mechanicznych, jeśli zależy nam na tym, aby ślad cięcia był jak najdokładniejszy. Uszczelki funkcjonują w wielu rozwiązaniach kolorystycznych, dzięki czemu z łatwością można wybrać określony kolor, by wzorowo pokrywał się z pozostałymi elementami wnętrza lub technicznego układu w maszynach. Najczęściej wybierane są uszczelki czarne lub białe – w uniwersalnych barwach, pasujące do każdego rodzaju przestrzeni i środowiska pracy technicznej.